Aasta puu kandidaat võib tänavu tulla Muhust (Meie Maa)

Arboristide Koja eestvedamisel võitis Orissaare staadioni tamm Euroopa aasta puu tiitli 2015. Et Eesti edulugu jätkata ja inimestele erinevates piirkondades tähtsaid puid tutvustada, kutsuvad arboristid inimesi üles osalema “Eesti inimeste puu 2015“ valimisel, konkursi võitja esindab Eestit Euroopa aasta puu 2016 konkursil.

Kui algselt oli kandidaate võimalik konkursile esitada kuni tänase kuupäevani, siis lahja osavõtu tõttu pikendati tähtaega 5. novembrini.

Arbor Est OÜ juhataja Heiki Hanso sõnul on kohalikele omavalitsustele ja RMK-le saadetud konkursiga seoses küll sadu meile, et nood võistluse kohta infot jagaksid, kuid tagasiside on sellegi poolest olnud väga kesine – eilse seisuga oli esitatud vaid kaks puud, kusjuures mõlemad on tammed ja asuvad mandril.

Hanso tõdes, et kuigi aasta puu tiitel tänavu küll Saaremaale tuli, tundub, et inimesi see teema otseselt ei kõneta. “Meil on nimekiri huvitavatest puudest olemas, eks me siis esitame kandidaadid ise,“ märkis Hanso samas.

Rääkides endale silma jäänud tunnustamist väärt puudest, nentis Hanso, et Saaremaa pealt ta esimese hooga ühtegi konkursile esitada ei oskaks, kuid Saare maakonda jääb üks eriline puu tema sõnul küll, täpsemalt Muhusse.

“Nii müstiline kui see ka pole, on tegu hoopis viljapuuga,“ rääkis Hanso, kelle sõnul ta enne omanikega kooskõlastamist täpsemat infot veel anda ei saa.

Kandidaadiks sobiva puu lugu, fotod ja koordinaadid saavad eraisikud, firmad või ka omavalitsused saata meiliaadressile info@arboristidekoda.ee.

Allikas: meiemaa.ee