EAS avas uue starditoetuse (Äripäev)

Täna avas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) uuendatud kujul starditoetuse, kus on suurendatud summat 15 000 euroni ja mille abil luuakse juurde uusi töökohti.

EASi juhatuse liikme Indrek Kaju sõnul on starditoetuse teravik suunatud ambitsioonikale alustavale ettevõtjale, kellelt oodatakse tulevikus oma piirkonnas tööandjaks olemist.

„Loodame toetusega luua Eestis vähemalt 1000 uut töökohta. Ka EASi üldine fookus on seatud kasvu- ja ekspordipotentsiaaliga ettevõtetele. Sellest tulenevalt oleme starditoetuse andmisel sisse viinud piirkondliku erisuse. Tallinnas ja teda ümbritsevates valdades ning Tartus, kuhu on niigi koondunud lõviosa Eesti ettevõtlusest, peab ettevõte olema ekspordi suunitlusega. Mujal ei ole ekspordi nõue primaarne,“ selgitas Kaju.

Üks olulisemaid muudatusi on ka toetussumma suurendamine. Nüüd saab taotleda ühe projekti kohta kuni 15 000 eurot varasema 5000 asemel. Lisaks on laiendatud toetusest rahastatavate kulude hulka, näiteks on lubatud tööjõukulude katmine.

Toetust saavad taotleda need, kes ei ole varem ettevõtlusega tegelnud. Enne taotluse esitamist on kohustuslik eelnõustamine maakondlikes arenduskeskustes.

Toetuse eelarve maht on 8,1 miljonit eurot ning see tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Allikas: Äripäev