Eesti kapitalil põhinev puidutööstus Arcwood investeerib Põlvas asuvasse insenerpuidu tootmiskompleksi 10 miljonit eurot (Pressiteade)

Investeeringuga laiendatakse juba olemasolevat liimpuidu tootmiskompleksi 8000 m2 tootmispinnaga, kuhu paigutatakse moodne sisseseade, mis võimaldab nii liimpuidu kui ristkiht liimpuidu ( CLT ) tootmist.
Ettevõtte juhi ja ühe omaniku Peeter Peedomaa sõnul on masintöödeldud inseneripuidu tootmisoskus otsekui kaasaegne käsitööoskus ja tulemuseks on nn. nutipuit, mille tootmise ökoloogiline jalajälg on ääretult pisikene/pisikene kui beebil.

Rajatava tootmisvõimsuse kasvuga luuakse töökohad lisaks tänasele veel 20-le inimesele ja võimalus suurendada olemasolevat tootmismahtu kuni 3 korda. Investeeringuga panustatakse automatiseerimisele ja innovatiivsete lahenduste kasutamisele.
Nii tootmiskompleksi kütte kui sadevete kogumise süsteemis kasutatakse tänapäevaseid keskkonnasõbralikke lahendusi.
Tehase laiendamist ajendas ja julgustas tegema inseneripuidu mahu oluline kasv nii siseriiklikult kui eksporditurgudel. Eriti suurt potentsiaali nähakse ristkiht liimpuidu (CLT) tootmisel, kuna selle nõudlus ja innovaatiline kasutamine on plahvatuslikult tõusnud nii Kesk Euroopas kui Skandinaavias, seda suuresti just tänu keskkonnasõbralikule ehitusviisile mida inseneripuidu kui ehitusmaterjali kasutamine võimaldab. Ka Eestis on alustatud mitmete CLT kasutamisel põhinevate ehitiste projekteerimisega. Üks põhjus ka selles, et arhitektid näevad selliste lahenduste kasutamises suurt paendlikust, kiiret ja kuiva ehitusviisi. Samuti valmib Arcwoodi uus kontorihoone CLT materjali kasutades.
Rajatava tootmiskompleksi on projekteerinud Kadarik Tüür Arhitektid, ehitab seda OÜ Vilcon Ehitus ja kompleks valmib lõplikult 27.07.2016.

Arcwoodi kaubamärki kasutav OÜ Peetri Puit on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis omab enam kui 30 aastast inseneripuidu tootmise kogemust. Lisaks inseneripuidu tootmisele omab ettevõte ka kompetentsi insenerilahenduste väljatöötamiseks ja oma toodangu paigaldamiseks. Ettevõte asub Põlvas ja annab tööd 80 inimesele.

Lisainfo:

Peeter Peedomaa
peeter@arcwoodbeams.eu
5050339