EMPL andis välja preemiad parimatele EMÜ ja TTÜ magistritöödele

Selle aasta EMPLi parimate magistritööde preemiad said Eesti Maaülikooli metsatööstuse eriala üliõpilane Katariina Keerd ning Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna üliõpilased Annegrete Külaots ja Ricardo Miguel Lopes Horta. Preemiad andis lõpuaktusel üle EMPL juhatuse esimees Marek Kase.

Katariina Keerd kirjutas töö teemal“Keskmise tihedusega puitkiudplaadi leotamise ja väljakuivamise tsüklite arvu mõju mehaanilistele ja füüsikalistele omadustele”, juhendajateks Regino Kask ja Allar Padari.

Ricardo Miguel Lopes Horta töö teemaks oli „Tootmistehnoloogiate mõju ristkihtliimpuidu õhupidavusomadustele pärast korduskatset“, juhendajad Jaan Kers ja Villu Kukk

Annegrete Külaotsa töö teema “Seespoolse lisasoojustusega ristkihtliimpuidust seinte soojus- ja niiskustehnilise toimivuse hindamine”, juhendajad Targo Kalamees ja Villu Kukk

EMPL on premeerinud parimaid erialaseid magistriõppe lõputöid EMÜs alates 2004, TTÜ puidutöötlemise erialal alates 2011 ning puidu käsitlemise eest ehituses alates 2016. Preemia suurus on 600 eurot. Sellel aastal premeerisime ka juhendaid, kes kõik said kahepäevase vabapääsme sügisel Tallinnas toimuvale rahvusvahelisele Puitarhitektuuri konverentsile.

Julgustame üliõpilasi valima erialaga seonduvaid teemasid ning ettevõtteid ja kõrgkoole mimekülgseks koostööks.