EMPL kuulutas välja 2018. aasta puitehitise konkursi

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas 18. septembril välja konkursi 2018. aasta puitehitise leidmiseks. Algatuse eesmärgiks on leida ja tõsta esile hooneid, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis või välis- ja siseviimistluses toimunud arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes silmapaistval viisil. Konkurss toimub juba 16. korda.

Konkurssi korraldaja Erik Konze sõnul on puit suurepärane ehitusmaterjal, mis on kerge ja vastupidav. “Ajal, mil keskkonnaprobleemid on globaalselt üheks suurimaks kõneainet pakkuvaks teemaks, on oluline leida võimalusi, kuidas inimteguritest tulenevaid ohtlikke mõjusid loodusele
vähendada. Puidul on keskkonnasõbraliku ja kohalikku päritolu materjalina palju eeliseid, mistõttu on puitarhitektuuri arengu edendamisele kaasa aitamine kindlasti oluline,” märgib ta.

Konkursi raames jagatakse välja neli auhinda, mille rahaline koguväärtus on 5000€. Aasta puitehitise autoreid premeeritakse seejuures 2000€ suuruse preemiaga. Konze sõnul pöörab kuuest eksperdist koosnev žürii, kuhu kuuluvad Signe Kivi, Maile Grünberg, Karin Paulus, Tiia Ruben, Margit Mutso ja Sille Pihlak võitjate valimisel erilist tähelepanu innovaatilistele puidukasutuse lahendustele ning puidu rollile arhitektuurse idee teostusel. “Puitu on hoonete konstruktsioonis ja välis- ning siseviimistluses kasutatud pikalt, kuid ometi tulevad inimesed jätkuvalt välja uute loovate lahendustega, tõestades taaskord, kui universaalne materjal puit on,” ütleb ta.

Konkurss on avalik ja nii era- kui juriidilised isikud saavad ehitisi võitlusele esitada käesoleva aasta 7. oktoobrini. Hindamisele kuuluvad hooned ja rajatised, mis valmivad hiljemalt 2018. aasta 8. oktoobriks ning mida pole varasemalt aasta puitehitise võistlusele esitatud.

Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet aadressil www.puuinfo.ee, kust leiab ka kogu täiendava info. Konkursi tulemused kuulutatakse välja 6. novembril toimuval puidu- ja arhitektuurikonverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti” ning avaldatakse pärast võitjate väljakuulutamist Puuinfo kodulehel www.puuinfo.ee.

Lisa info:

Erik Konze
Eesti Aasta Puitehitis 2018 korraldaja
t.5019079