Graanul Invest ostab Läti suurima pelletitootja (Äripäev)

SIA Latgrani senised omanikud BillerudKorsnäs AB ja Baltic Resources AB allkirjastasid kokkuleppe ettevõtte müügiks AS Graanul Investile. Tehingu eeldatav jõustumisaeg on juuli 2015.

Latgran on Läti suurim pelletitootja. 2014. aastal toodeti neljas Lätis asuvas tehases kokku 497 000 tonni pelleteid, ettevõtte müügikäive oli ligikaudu 73 miljonit eurot. 2004. aastal asutatud firma annab tööd rohkem kui sajale inimesele.

“Latgran on üks Euroopa pelletitootmise edulugudest. Tegemist on hästi juhitud ettevõttega, mille ost annab meile mitmeid võimalusi”, kommenteeris tehingut Graanul Investi juhatuse esimees Raul Kirjanen pressiteate vahendusel.

Graanul Invest on metsandusega, bioenergeetika arendamisega ja taastuvenergia tootmisega tegelev erakapitalil põhinev ettevõte, mis alustas tegevust 2003. aastal. Ettevõte on Baltimaade suurim puidugraanulite ehk pelletite tootja, kes tootis 2014. aastal 853 000 tonni pelleteid. Graanul Investile kuulub neli pelletitehast Eestis, kaks Lätis ja üks Leedus. Graanul Investile kuulub ka neli biomassil põhinevat koostootmisjaama, kogutoodanguga 21 megavatti.

Graanul Investi viimati esitatud majandusaasta aruandest selgub, et ettevõte käive oli 2013. aastal 130,5 miljonit eurot ning puhaskasum 10,5 miljonit eurot

Allikas: Äripäev