Metsamehed tõmbavad südalinnas saed käima (Tartu Postimees)

Laupäeval kogunevad raiesportlased kogu Euroopast Vabaduse puiesteele, kus võtavad omavahel mõõtu neljaliikmelised meeskonnad 17 riigist, et selgitada välja parimad metsamehed.

Euroopa noorte meistrivõistlused metsanduses algasid kolmapäeval Luua metsanduskoolis. Eile võisteldi Luual metsaraja läbimises, täna võetakse mõõtu puude langetamises ja homme raiespordi platsialadel. Võistlused kestavad laupäeval terve päeva. Vabaduse puiesteel leiab aset mõõduvõtt saeketi vahetuses, kombineeritud järkamises, täpsussaagimises ja laasimises.

Rahvale lähedal

Meistrivõistlused toimusid Eestis esimest korda 2004. aastal, kuid siis peeti platsivõistlusi Luual. «Kuna mulle meeldib asju suurelt teha, siis seekord tõime alad, mida on võimalik linna tuua, Tartusse. Oleme rahvale lähemal ja ühtlasi saame tutvustada metsandust ja kutseharidust,» rääkis võistluse peakorraldaja Marko Vinni. Eestist osalevad Luua metsanduskooli õpilased. Eelmisel aastal peeti võistlusi Itaalias, kus eestlased said raievõistlusel nii individuaal- kui meeskondlikus arvestuses teise koha.

Kuigi kohal on Euroopa parimad metsamehed, arvas Vinni, et eestlased pakuvad ka tänavu tugevat konkurentsi. Homme pakutakse publikule lisaks adrenaliinirohkele raiespordile mitmeid ajaviitmisvõimalusi: avatud on batuutidega lasteala, jõel sõidab lodi ja lodjakoda pakub meisterdamisvõimalusi. Oma oskusi näitavad puukujurid ja Team Ghosti autoalas tuleb drift-autode sõu.

Vabaduse puiestee suletud

Vabaduse puiestee kõrval kesklinna pargis võtavad kohad sisse Lõuna-Eesti kutseõppeasutused, et tutvustada õppimisvõimalusi. Võistluste ja nendeks ettevalmistuse tõttu on Vabaduse puiestee liikluseks suletud täna hommikust laupäeva õhtul kella 23ni. Samal ajavahemikul on liikluseks suletud ka Poe tänav Vabaduse puiestee suunas. Kohalikud elanikud pääsevad läbi Ülikooli tänava kaudu, üle Küüni tänava.

Euroopa noorte MV metsanduses

• 24. maini Luua metsanduskoolis ja Tartu kesklinnas.
• Eile läbiti metsarada.
• Täna langetatakse puid.
• Laupäeval kell 9–18 on Vabaduse puiesteel raievõistlused: saeketi vahetus, täpsussaagimine, kombineeritud järkamine ja laasimine.

Allikas: Tartu Postimees