Metsaühistud üle Eesti kutsuvad metsa istutama (Maaleht)

Metsaühistud kutsuvad huvilisi erametsadesse istutama. Üle Eesti on kavas 13 metsapäeva, kus arutatakse metsateemadel ja pannakse üheskoos kasvama mitukümmend tuhat väikest taime.

Käes on metsaistutusaeg ning sel aastal istutatakse metsadesse üle Eesti ligi 30 miljonit väikest puud, umbes kolmandik nendest pannakse kasvama erametsadesse. Istutatakse peamiselt ikka meie metsadele omaseid mände, kuuski ja kaski. Kui riigimetsas saab metsaistutusel tööd 1700 inimest, siis erametsades tehakse suur osa tööst metsaomanike endi poolt või talgutena, koos pere ja sõpradega.

Et pakkuda huvilistele võimalust täpsemalt teada saada, kuidas erametsades elu käib, milliste valikute ja võimaluste ees seisavad erametsaomanikud ja milline on olukord erametsade uuendamisega, korraldavad kohalikke metsaomanikke koondavad metsaühistud üle Eesti metsaistutuspäevi. Erinevais Eesti paigus toimuvatel metsapäevadel võtavad külalisi vastu teadmiste ja kogemustega metsamehed ja –naised, kes tutvustavad metsa istutamise põhitõdesid, vastavad metsaga seoses tekkinud küsimustele ning selgitavad metsa kasvamise ja kasvatamise protsesse, põhimõtteid ja traditsioone. Igal metsapäeval pannakse üheskoos algus uuele metsapõlvele, kokku istutatakse metsapäevadel mitukümmend tuhat taime.

Käed saab metsamullaseks teha Põlvamaal 27. aprillil, Pärnumaal 28. ja 29. aprillil ning 12. mail, Tartumaal, Hiiumaal, Viljandimaal, Võru- ja Valgamaal 29. aprillil, Harjumaal 5. ja 6. mail ning Ida- ja Lääne-Virumaal 6. mail. Oodatud on kõik huvilised, tulla võib kogu perega.

Lisainfo metsapäevade toimumiskohtade ja -aegade ning registreerumise kohta on koondatud erametsaportaali www.eramets.ee.

Allikas: Maaleht