NORDWOOD Gruppi kuuluv Viiratsi Saeveski investeerib 10 miljonit eurot jämepalgi saagimise tehnoloogiasse

AS Viiratsi Saeveski
Pressiteade 15.12.2015

NORDWOOD Gruppi kuuluv Viiratsi Saeveski investeerib 10 miljonit eurot jämepalgi saagimise tehnoloogiasse

AS Viiratsi Saeveski  investeerib 10 miljonit eurot saematerjali tootmise suurendamisse. Investeeringu tulemusena on Viiratsi Saeveskis võimalik töödelda senisest suurema läbimõõduga toorainet.  Tootmisvõimsus kahekordistub tasemele  200 000 m3 saematerjali aastas. Tooraine piiratud kättesaadavust arvestades on lähiaastate planeeritav toodangumaht 160 000 m3 saematerjali aastas.

Esimeses etapis 2015. aastal investeeriti palkide sorteerimisliini ja laoplatsidesse. Teises  investeeringu etapis 2016. aastal toimub saematerjali sorteerimisliini ümberehitus ning 2017. aastal valmivad jämepalgi  saagimisliin ja täiendavad saematerjali kuivatid.

NORDWOOD on kolme saetööstuse, AS Viiratsi Saeveski , AS Aegviidu Puit ja AS Viru-Nigula Saeveski, ühine kaubamärk. Toodangumahult  on NORDWOOD Eesti suuruselt teine saematerjali tootja.  Toodetud saematerjal leiab kasutamist kodumaal  ja eksportturgudel nii ehituses kui toorainena puidutööstustes.

Saeveskite emaettevõtted on Eesti kapitalil põhinevad ja juba üle 20 aasta edukalt puidutööstusgruppidena tegutsenud RAIT AS ja LEMEKS AS,  kontsernides on kokku ligi 850 töötajat. Ettevõtted on orienteeritud ekspordile ning tegutsevad erinevatel turgudel Euroopas, Aasias, Venemaal, Austraalias. Puidutööstusgruppide tuntumateks kaubamärkideks on Raitwood, Parkwood, Palmako, Imprest, Pinest, AP Mets, Lemeks, Nordwood.

Lisainfo: Tõnu Ehrpais, AS Viru-Nigula Saeveski, AS Aegviidu Puit, AS Viiratsi Saeveski, tel 51 38 978, e-post tonu.ehrpais@nordwood.ee