Parim metsamajandaja 2015 on Tõnu Mändla Valgamaalt

29. augustil kuulutati Baruto Puhkemajas  toimuval metsamajandajate kokkutulekul välja Parim metsamajandaja 2015. Austava tiitli sai tänavu Tõnu Mändla Valgamaalt.

Konkursil anti lisaks välja seitse eriauhinda:

Tiit Linnamägi  – Tubli metsakultuuri kandja
Andres Sõnajalg – Tubli püsimetsa majandaja
Andres Tõnisson – Tubli metsa mineviku vaatleja ja tulevikuplaneerija
Ilmar Ait – Tubli teede ehitaja
Rimmukas OÜ – Tubli maaparandaja
Eremka OÜ – Tubli metsauuendaja
Lea Türnpu, Ain Einberg, Kaalu Kirme – Tublid kaasomanikud

Tänati ka metsaühistuid, kes tunnustamise väärilisi metsaomanikke konkursile esitasid: Hiiumaa Metsaselts, Valgamaa Erametsaühing, Vardi Erametsaselts, Vändra Metsaühing, Võrumaa Metsaomanike Liit ning Metsahuviliste Selts.

Teist aastat uut nime kandev metsamajandajate konkurss on järg 20 aastat toimunud talumetsamajandajate konkursile ja seda korraldab Eesti Erametsaliit. Peaauhinna, mootorsae, pani konkursi võitjale välja Husqvarna Eesti OÜ.

Eelmisel aastal nimemuudatuse läbi teinud konkursil osales esmakordselt ka kaks metsandusettevõtet. Konkursi nimevahetuse eesmärgiks oligi lisaks talumetsa majandajatele tunnustada konkursil ettevõtteid, kes majandavad metsi vastutustundlikult ning heade metsandustavadega kooskõlas.

Tunnustatud metsaomanikke iseloomustab tulevikku vaatav tegutsemine ning metsa majandamise järjepidevuse eest hoolitsemine. Lisaks on konkursil osalenud metsaomanikud aktiivsed ühistute liikmed, kes panustavad ühistegevusse ning oma metsaühistu arengusse.

„Tänavuse konkursi  kokkuvõtteks teeb rõõmu see, et  nägime palju  investeeringuid taristutesse – teedesse ja kraavidesse.  Korralik infrastruktuur  on heaks kinnituseks, et Eestimaa erametsanduses on suund pikaajalisele ja läbimõeldud  majandamisele“,  ütles
Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Aira Toss.

Kokkutulnud külastasid eelmise aasta parima metsamajandaja Hallan Muusikuse metsi. Metsataimede teemalisel seminaril jagas oma teadmisi ja kogemusi Keskkonnaameti metsauuenduse peaspetsialist Eda Tetlov.
 
Metsamajandajate konkursi ja kokkutuleku korraldamist toetab „Keskkonnainvesteeringute Keskus“
 
Pilte parimatest metsamajandajatest saab vaadata SIIT
Lisainfo konkursil osalenud metsaomanike kohta leiate SIIT
 
Eesti Erametsaliit on 1992. aastal asutatud erametsaomanikke nende ühenduste kaudu ühendav ja esindav keskorganisatsioon, mis jätkab Eesti Talumetsa Liidu poolt alustatud tegevust.
 
 
Lisainfo:
Aira Toss
Eesti Erametsaliit
Juhatuse esimees
56 488 601
aira.toss@erametsaliit.ee
 
Pressiteate koostas:
Kristel Arukask
kristel.arukask@erametsaliit.ee