Puitpelletitega kliimamuutuste vastu! (Pressiteade)

Pressiteade
OÜ Warmeston
24.09.2018

Puitpelletitega kliimamuutuste vastu! / “Wood pellets against climate-change!”

20.–22. septembril kohtusid 50 aktivisti ja Euroopa pelletitööstuse liidrit erakordsel tippkohtumisel Šveitsis Valais’ Alpides Wildhorni liustikul, et pöörata tähelepanu taastuvenergia kasutamise olulisusele. Kampaania eesmärk on kiirendada uuendusi katlamajades ja rõhutada hoonete renoveerimise ning taastuvkütuste kasutamise vajadust igal tasandil.

Korraldades sündmuse kohas, kus kliimamuutustel on niivõrd ulatuslikud mõjud, rõhutab Euroopa puitpelleti sektor vajadust vähendada süsinikdioksiidi eraldumist küttesektoris. Juhtimaks tähelepanu globaalsele kliimamuutusele, paigaldati ühiselt 3000 meetri kõrgusele liustikule kõrgustähis.

Kuigi innovatsioon ja tehnoloogia teevad suuri samme infotehnoloogia, transpordi ja tööstusvaldkonnas, on kütteenergia tootmine, mis tarbib ligi 50% kogu Euroopa energiavajadusest, endiselt põhinemas tehnoloogiatel, mis on aastakümneid vanad, ebaefektiivsed, saastavad ja kiirendavad kliimamuutusi.

Tippkohtumise lähtepunktiks olnud Anzère puhkeküla Valais’s tõestab, et on võimalik teisiti – kogu aasta jooksul vajalik soojusenergia saadakse puitpelletitel töötava tsentraalse kaugküttevõrgu kaudu. Puhkekülas on rohkem kui 8000 voodikohta ja moodne spaa-tervisekeskus. Tippkohtumisest osavõtjatele peatuskohta pakkunud 2500 m kõrgusel asuv mägede sõprade ühingule kuuluv mägionn Cabanne des Audannes on aga täiesti autonoomne ja ei kasuta fossiilenergiat ning saab energiat kohalikust hüdroelektrijaamast.

Tippkohtumisest võtsid osa Euroopa Pelleti Nõukogu (The European Pellet Council /EPC ) ja ENplus katusorganisatsiooni ning Euroopa pelletisektoris tegutsevate ettevõtete esindajad. Eestist osales tippkohtumisel pelletitootja Warmeston OÜ ja A-pellet. Erikülalistena liitusid tippkohtumisega ka kaks noort saadikut rahvusvahelisest noorteorganisatsioonist Plant for the Planet, mis edendab puidu jätkusuutlikku ja tõhusat kasutamist. Üritust vedas Saksa ökoettevõtja ja hobimägironija Markus Mann.

Lisainfo:
https://www.mann-energie.de/blog/2018/9/23/energiegipfel-2018