Ukraina päästjad saavad metsatulekahjude kustutamiseks kaks tuletõrjeautot

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu pressiteade

13.07.2022

Täna stardivad Raplamaalt Kehtnast Ukraina poole kaks metsatulekahjude kustutamiseks sobivat päästeautot koos vajaliku varustusega. Kõik kulud katab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit (EMPL), Ukraina tuletõrjujatele vajaliku abi saadab teele MTÜ Raplamaa Tuletõrjekapital. 

Kaks seni Raplamaa vabatahtlike päästjate kasutuses olnud masinat on ehitatud spetsiaalselt just metsatulekahjude kustutamiseks. Et aga tühjast autost on sama palju kasu kui ilma ravimiteta kiirabimasinast, siis lisas EMPL neisse ka varustuse – viis uut Husqvarna mootorsaagi, kiivrid, labidad, saagidele vajaliku kütuse ja õli jm. Masinad ja varustus lähevad Ukraina ühe metsarikkama piirkonna, Žõtomõri oblasti päästjate kasutusse.

„Sõjas ei lähe vaja ainult sõjatehnikat, suur surve ja vajaliku varustuse puudujääk on ka tagalas. Teame hästi, kui suurt kahju tekitavad metsatulekahjud ning kui vajalik on nendega võitlemiseks korralik varustus,“ ütles EMPLi tegevjuht Henrik Välja.

„Meie päästekomandol on olemas moodsam mobiilne metsakustusmasin ning GAZ ei leidnud enam Eestimaal piisavalt kasutust. Seepärast on meil väga hea meel, et eakamad, ent töökorras tuletõrjeautod saavad uue elu Ukrainas, kus neid on väga-väga vaja,“ ütles Kehtna päästekomando pealik Eno Hermann

Tuletõrjeautode Ukrainasse toimetamise korraldusliku poolega aitas kaasa Tallinna vanalinna Rotary klubi. Abivajaduse Ukrainast vahendas Riigikogu liige Heiki Hepner ja kohapealse suhtluse korraldas Eesti suursaatkond. 

Fotogalerii: https://drive.google.com/drive/folders/1wjIVZCcAtIpKeje5lIxIF8MubN2LAsiH?usp=sharing

Fotode autor: EMPL

Lisainfo:

Henrik Välja, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht

henrik.valja@empl.ee, tel 5261014