Vaida sillale kulub veel üle 30 000 euro (Postimees, Tiina Kaukvere)

Maanteeamet sõlmis lepingu inseneribürooga Järelpinge, kes teeb lagunevale puitsillale ekspertiisi ja koostab projekti silla ümberehitamiseks. Lepingu hind on 33 285 eurot.

IB Järelpinge peab uue tehnilise projekti koostama aprilliks, kinnitas maanteeameti avalike suhete peaspetsialist Allan Kasesalu. Pärast tehnilise projekti valmimist saab hinnata, kui kalliks läheb silla remont. Kevadel loodab amet jõuda ehitushankeni, et ülepääs korralikult korda teha.

«Võimalik, et järgmisel aastal tuleb välja vahetada kogu silla käigutee,» on ennustanud maanteeameti ehitusosakonna projektijuht Taivo Kurg.

Juba on kulutatud 31 922 eurot silla hädapärasele remondile, mis lubas silla oktoobri lõpus taasavada. Mädanema hakanud Vaida jalakäijate silda küll toestati enne talve, ent lumepuhastustehnikat sinna siiski peale lasta ei saa. Maanteeameti kinnitusel tuleb sel talvel teehooldajal lumi koristada sillalt käsitsi.

5. augustil avastas maanteeamet, et osa 2008. aastal rajatud Vaida jalakäijate silla kõnniteest on sisse vajunud. Nimelt olid silla kandeprussid mädanema hakanud.

Silla garantiiaeg oli läbi saanud just eelmisel sügisel. «2008. aastal oli ehituses garantiiaja tavaline pikkus kaks aastat. Viimastel aastatel on Eestis hakatud kasutatama ka viie aasta pikkust garantiiperioodi, kuid praegu ületab silla vanus ka selle,» ütles Lemminkäinen Eesti ASi juhatuse esimees Sven Pertens, kes on öelnud, et ei soovi kahjustuste põhjusi oletada, sest need peab välja selgitama ekspertiis.

Silla eelmistel ülevaatustel (2009–2013) ei olnud maanteeameti väitel võimalik probleeme avastada, sest konstruktsioon jäi asfaltkatendi alla. Maanteeameti peadirektori asetäitja Kaupo Sirk rääkis, et tagantjärele on näha silla puitosal tumedamaid laike, millest oleks võinud järeldada, et probleem on tekkimas.

Silla projekteeris ettevõte Resand AS ning ehitas AS Talter, nüüdne Lemminkäinen Eesti AS. Ehituse üle tegi järelevalvet Ramboll Eesti AS. Silla konstruktsioonid on tootnud Peeter Puit OÜ.

Vaida sild

124 meetri pikkune liimpuidust jalakäijate sild valmis 2008. aastal.

Vaida-Aruvalla teelõik maksis 530,6 miljonit krooni, millest 275 miljonit maksid Euroopa ühisfondid. Jalakäijate sild maksis umbes 11,5 miljonit krooni.

Innovaatiline sild pälvis konkursil «Eesti parim puitehitis 2008» eriauhinna liimpuidu parima kasutuse eest.

Tänavu 5. augustil avastas maanteeamet, et osa silla kõnniteest on sisse vajunud, ning sild suleti ajutiselt.

Septembris ja oktoobris tehti avariiremonti ning sild avati oktoobri lõpus.

17. novembril sõlmis maanteeamet lepingu inseneribürooga Järelpinge ekspertiisi ja projekti tegemiseks, mis peavad valmima aprilliks.